Čištění topných systémů

Provádíme čištění topných systémů přípravky renomované zahraniční společnosti Sentinel.

Výrobky Sentinel doporučují přední evropští  výrobci kotlů a topenářské techniky – např. Buderus, Junkers, Vaillant, Protherm, Baxi, De Dietrich, Remeha, Immergas a další.

Cena za čištění topného systému se odvíjí od množství použitých čistících přípravků  a doby čištění za přítomnosti servisního technika. Běžně je 1l čistícího/ochranného prostředku určen pro 100l topné vody. Cena včetně daně se za jeden litr pohybuje mezi 800 a 900,- Kč.

Čištění topných systémů provádíme především v období únor až srpen. Předpokladem pro čištění systému je možnost připojení vstupu a výstupu čistícího čerpadla na topný systém. Nejlepších výsledků čištění je dosahováno při systému dvou návštěv. Při první návštěvě je topný systém vypuštěn a napuštěn čistou vodou s čistícími/dezinfekčními přípravky. Následně je při teplotě do 60°C ponechán čistící prostředek 14 dní v topném systému. Při druhé návštěvě je topný systém opět vypuštěn a napuštěn čistou vodou s přípravkem,který chrání systém před nežádoucí korozí a usazováním vodního kamene.

Při poptávce na čištění topného systému je potřeba znát celkový objem topné vody v systému (informace je obsažena v projektové dokumentaci topného systému) a zda topný systém obsahuje větev podlahového topení.

Kancelář:
Kamenická 653/50
170 00 Praha 7

Pro objednávku technika prosím volejte pevnou linku.

Telefon:
Pevná linka: 233 379 938
Mobilní telefon: 733 579 826

E-mail : info@seplyko.cz

Provozní doba kanceláře:
Po - Pá 8:00 - 16:30

Aktuality

Objednání servisu do 8.7.2018

2.7.2018

Vážení klienti, z důvodu letních dovolených je omezena možnost přijímání telefonických hovorů. Pro objednání servisu prosím využijte email, nebo pošlete sms. Ozveme se vám.

Děkujeme za pochopení.

Dotace na výměnu plynových kotlů

25.5.2018

Dotační program Čistá energie Praha 2018 je otevřen a jsou přijímány žádosti. Podmínky pro získání dotace zůstaly stejné, tedy až 20.000,- Kč při výměně starého plynového kotle za kotel kondenzační.

Jakou značku kotle si vybrat ?

8.8.2017

Bez nadsázky je možné tvrdit, že skutečným srdcem domova je plynový kotel.  Určitě je potřeba, aby byl kotel bezporuchový, optimálně výkonný a v dnešní době je třeba, aby byl pokud možno i co nejvíce ekologický. Při nákupu plynového kotle hraje rozhodující roli stanovení výkonu plynového kotle vs. tepelná ztráta objektu, způsob přípravy teplé užitkové vody, způsob a délka odvodu spalin a přívodu vzduchu a v neposlední řadě i vizáži a osobních preferencích. Kombinace všech těchto faktorů je složitým rozhodujícím procesem, na který nelze dát jednoznačný návod. Proto při výběru nového kotle doporučujeme osobní konzultaci v místě instalace.