Jakou značku kotle si vybrat?

Bez nadsázky je možné tvrdit, že skutečným srdcem domova je plynový kotel. Určitě je potřeba, aby byl kotel bezporuchový, optimálně výkonný a v dnešní době je třeba, aby byl pokud možno i co nejvíce ekologický.

Při nákupu plynového kotle hraje rozhodující roli stanovení způsobu ohřevu teplé užitkové vody a s tím příslušný výkonu plynového kotle. Tepelná ztráta malých objektů (např. bytu nebo menšího domu) většinou nemá rozhodující vliv na výkon kotle, nicméně je důležité ji znát.

U kondenzačních kotlů je vždy nutné provést rekonstrukci spalinové cesty (vložkování, nebo výměna spalinové cesty), aby odolala vlhkému a lehce kyselému prostředí spalin od kondenzačních kotlů. Při instalaci každého nového spotřebiče připojeného na spalinovou cestu, je nutné provést revizi spalinové cesty (kontrola není dostačující). Délka odvodu spalin může ovlivnit způsob provedení spalinové cesty a ovlivnit výběr kotle. Každý kondenzační kotel potřebuje být připojen i na přívodu vzduchu, aby byl nezávislý na vzduchu v místnosti. Následně mohou být v bytě instalovány podtlakové ventilátory (např. na WC, v koupelnách, digestoře).

Kombinace všech těchto faktorů je složitým rozhodujícím procesem, na který nelze dát jednoznačný návod. Proto při výběru nového kotle doporučujeme osobní konzultaci v místě instalace.